Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки ЧЄ-2015 з настільного тенісу

У австрійському місті Баден, який розташований в провінції Нижня Австрія, в 26 км. від Відня, в лісистих передгір'ях Віденського Лісу, на річці Швехат (приплив Дунаю), з 6 по 12 вересня 2015р. відбувся ХІІІ чемпіонат Європи з настільного тенісу серед глухих спортсменів.

Змагання вказаного чемпіонату Європи проводилися на арені Sport und Veranstaltungshalle. Велику криту спортивну залу розподілили на площадки з 8 майданчиками, де відбулися цікаві поєдинки кращих нечуючих тенісістів Європи.

У цьому чемпіонаті взяли участь команди з 15 країн (Австрії, Англії, Бельгії, Болгарії,, Німеччини, Литви, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Угорщини, України, Хорватії та Чехії), загалом - 65 осіб. В видовищних змаганнях з настільного тенісу розігрувалися 7 комплектів нагород у таких дисциплінах: командні чоловічі та жіночі (в кожній команді по 4 спортсмена), парні чоловічі та жіночі, змішані парні змагання (в команді спортсмен та спортсменка) та окремі жіночі та чоловічі особисті змагання.

Делегацію збірної України в чемпіонаті представляли: четвірка чоловіків - Веліев А.У., Закладний Г.М., Кузьменко Г.В., Яковенко А.В., четвірка жінок - Васильєва М.В,, Завіновська К.О., Старікова Л.Г., Ковальова М.Д., тренери Васил’єв В.В. та Король В.І., масажист Кузьменко В.Г. і керівник делегації - представник СФГУ Гриценко В.С.

У командних змаганнях, які завершилися увечері 08.09.15р. українки стали чемпіонками, впевнено обігравши всіх своїх суперниць з постійним рахунком 3:0.

Чоловіча команда України без проблем подолала всіх суперників і дійшла до фіналу, де зустрілася з сильною командою литовців. У запеклій боротьбі з литовцями наші хлопці виявилися сильнішими і перемогли з рахунком 3:1. Таким чином, нарешті, за довгу історію європейських змагань чоловіча збірна команда глухих України з настільного тенісу виборола титул чемпіона Європи.

Парні та змішані змагання відбулися 10.09.15 р. Українська команда цього дня здобула 1 золоту та 4 бронзові нагороди. Їх здобули: жіноча пара Васильєва-Завіновська - золото, жіноча пара Старікова - Ковальова, чоловіча пара Закладний- Кузьменко та змішані пари Старікова-Велієв та Завіновська-Кузьменко - бронзу.

Особисті змагання серед тенісистів проводилися протягом двох днів. 11 вересня 2015 року відбулися змагання за вихід до ¼ фіналу, куди з українок вийшли Васильєва М.В,, Завіновська К.О. та Старікова Л.Г. А з хлопців до ¼ фіналу вийшов тільки Закладний Г.М. В останній день чемпіонату, 12.09.15 р. відбулися подальші чвертьфінальні, півфінальні та фінальні змагання, які визначили чемпіонів та призерів. Українці в цих змаганнях, на жаль, стали тільки призерами, здобувши одну срібну медаль (Закладний Г.М.) та дві бронзові нагороди (Васильєва М.В і Завіновська К.О.).

Загалом, у ХIII чемпіонаті Європи з настільного тенісу українці та українки здобули 3 золоті, 1 срібну та 6 бронзових нагород, посіли при цьому ІІ місце у загальнокомандному заліку, пропустивши вперед команду з Словаччини, яка видобула 4 золоті нагороди. Третє загальнокомандне місце з 4 срібними та 2 бронзовими медалями у команди з Росії, а IV загальнокомандне місце поділили між собою команди з Литви та Німеччини, які завоювали по 1 срібній та по 2 бронзові нагороди.

Крім цього, 09.09.15 р., тут же, в залі Sport und Veranstaltungshalle м. Баден відбувся І чемпіонат Європи з настільного тенісу серед глухих юніорів (U-18). В них прийняли участь 11 хлопців та 12 дівчат з 8 країн: Австрії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії, Угорщини, Хорватії та України. Нашу команду представляли Ковальова М., Пархоменко Д., Жабровець І., Таран Г., Полтавець Ф., яких супроводжували тренер Лобода О.Л. та Полтавець.

В юніорських змаганнях, які почалися з 9 годин ранку розігрувалися 5 комплектів нагород з наступних дисциплін: парні змагання, змагання змішаних пар та окремі індивідуальні змагання.

На жаль, через непередбачені обставини в дорозі, делегація юніорів прибула в м. Баден пізно ввечері 08.09.15 р. і, однозначно, юніори не змогли за ніч ні повноцінно відпочити з дороги, ні провести ознайомчі тренування на тенісних столах.

Підсумком цього є те, що українська молодь, яка заздалегідь тренувалася та готувалася добре виступити на І чемпіонаті Європи з настільного тенісу серед юніорів (U-18), через вищевказані причини не змогла вибороти призові місця.

З детальними підсумками ХIII чемпіонату Європи з настільного тенісу можна ознайомитися на сайті www.deaftabletennisecaustria.jimdo.com

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Представник СФГУ

В.С. Гриценко

Social Like